Opłać hotel z kantoru internetowego

Korzystne warunki wymiany walut oraz wygoda i bezpieczeństwo transakcji to dwie najważniejsze zalety korzystania z kantoru internetowego. Jednak nie tylko. Mając swoje konto w tej instytucji możemy szybko, sprawnie i bez zbędnego zamieszania zapłacić za zakupy w zagranicznych e-sklepach lub zapłacić za hotel. Dotyczy to klientów indywidualnych wyjeżdżających na wakacje, jak i firm czy przedsiębiorców opłacających nocleg przy wyjazdach służbowych. Dogodnością jest dostępność 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Więc… do dzieła!

Wnoszenie opłaty za hotel w obcej walucie jest banalnie proste. Gdy mamy swój profil w kantorze internetowym, uzupełniamy go o środki w PLN. Dokonujemy transakcji przewalutowania  na jednostki pieniężne danego kraju. Podajemy numer IBAN rachunku hotelu, na który środki w obcej walucie mają być przesłane. I już. W ten sposób dokonamy najkorzystniejszej wymiany i najszybciej zapłacimy za hotel za granicą.

Wyjeżdżając za granicę, pamiętajmy dodatkowo, by zawsze mieć ze sobą trochę gotówki w walucie kraju, do którego się udajemy. Wypłaty z bankomatów mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami. Odpowiednio wcześniej zastanówmy się nad kontem walutowym, które uzupełnijmy odpowiednią ilością pieniędzy. Tu także możemy skorzystać z kantoru online. Wpłacamy PLN, kantor wymienia banknoty na odpowiednią walutę i odsyła na nasze konto walutowe. Za granicą opłaca się płacić kartą dedykowaną dla naszego konta walutowego. Jadąc do niektórych krajów egzotycznych dobrze zabrać ze sobą euro lub dolary i na miejscu wymienić je na tamtejszą, mniej znaną walutę.

Next Post

Przelewy biznesowe za granicę

czw. wrz 23 , 2021
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się bardzo często z wykonywaniem przelewów zagranicznych. Mogą to być chociażby transakcje związane z opłaceniem faktur. Taki obrót pieniędzmi różni się od przelewu krajowego. Wykonując go dla kontrahenta zagranicznego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Mamy wtedy gwarancję, że dotrze on jak najszybciej i bez […]
kantor